Tuesday, 16 Oct 2018

Kraków przyciągającym turystycznie miastem

Małopolska to rejon bardzo pociągający turystycznie. Stolicą województwa jest Kraków, centrum miasta mające niesłychanie atrakcyjną historię. Niegdysiejsza stolica kraju pomni czasy panowania początkowych królów oraz to na krakowskim Wawelu spoczywają dawni władcy. Sam Wawel to wzgórze, na jakim wznosi się jeden z najbardziej wielkich zamków Europy. W Polsce ustępuje on wymiarem jedynie zamkowi krzyżackiemu implikującemu się w Malborku. U stóp wzgórza biegnie linia brzegowa najogromniejszej rzeki w kraju, czyli Wisły, którą tu można pokonać tylko przejeżdżając przez mosty.

Łączą one Stare Miasto z drugą częścią Krakowa. Wielu podróżników zmierzających do Zakopanego, w góry przejeżdża właśnie przez Kraków. Stąd również w pogodny dzień wolno ze wzgórza wawelskiego dojrzeć szczyty najwyższych krajowych gór. W mieście tym jest bezlik zabytków. Niektóre z nich znajdują się na Rynku Starego Miasta, bodaj największego z takich miejsc w Europie. Stare Miasto to obszar otoczony Plantami. Planty to nic innego, jak park miejski Krakowa. Miasto cieszy się gigantyczną popularnością wśród turystów, tak z Polski, jak i zagranicznych – sprawdź Kraków Wydarzenia.

Pełny park podzielony na 8 ogrodów powstał na miejscu dawnych murów okalających dzielnicę. Turystycznie miasto to jest nawet bardziej popularne niż stołeczna Warszawa, Poznań, czy nawet Wrocław. Każdy kto chociaż odrobinę słyszał o Krakowie wie, że miasto pełne jest zabytkowych budowli.

Każdy zatem wie, że jest to niezmiernie atrakcyjne turystycznie miasto do zwiedzenia. Tak w zasadzie nie sposób zobaczyć wszystkich miejsc w ciągu jednego dnia, choć ich lokalizacja jest pierwszorzędna, gdyż nie są rozsiane po całym nie małym mieście. Znaczna część tychże zabytków znajduje się nie daleko od dworca kolejowego, gdzie przywita nas znaczący plan miasta. Mówiąc o walorach turystycznych miasta pierwsza myśl kieruje nas na Wawel, na którym to wzgórzu góruje renesansowa fortyfikacja. Już tutaj można zwiedzić dużo atrakcyjnych miejsc, żeby wtrącić choćby o Kaplicy Zygmuntowskiej, krużgankach, inaczej dziedzińcu arkadowym, lub wieży z Dzwonem Zygmunta.