Tuesday, 16 Oct 2018

Przeróżne typy czapek i ich ceny

W świecie mody liczą się też przyziemne sprawy, jak ceny. Kosztowne i drogie czapki wysadzane diamentami? Ewidentnie – ludzka wyobraźnia nie zna granic. Mimo to cena takich czapek dociera do astronomicznych cyfr, o jakich normalny Kowalski może wyłącznie pomarzyć. Zejdźmy na Ziemię i skupmy się na cenach czapek ogólnodostępnych w sklepach online oraz galeriach. Pierwsze zapytanie, które zada każdy sprzedający czy też postawi przed sobą jakikolwiek planujący zakup czapki – na jaką okazję bądź lub na jaką porę roku ma być czapka? Jeśli mówimy o czapkach letnich – są one na ogół tańsze od czapek jesiennych i zimowych. Cenę potęgują dodatki. Czapki z nadrukiem są droższe, co jednak wolno wybaczyć dodatkowym nakładem pracy oraz techniką nanoszenia nadruku. Jakkolwiek nie ma nic za darmo.

Na cenę składa się także inny czynnik. Czapki tworzone ręcznie i nakrycia głowy willi, na zamówienie, są znacznie droższe, aniżeli okrycia głowy fabrykowane masowo przez gigantyczne koncerny odzieżowe. Stosunkowo śmiały trend wyrobu ponadprzeciętnych czapek stworzył niszę, jaką podążają klienci. Czapki kreowane na zamówienie nie mają ograniczeń rozmiarowych lub ewentualnie wizualnych. Jedynym ograniczeniem ma okazję być cena – czapki tworzone pod indywidualne zamówienia są najzwyczajniej w świecie droższe. Cenę podnoszą też czapki reklamowe lub też oryginalne, z autografami znanych osobistości. Krótko mówiąc – zakup czapki to wydatek od kilu złotych (czapki letnie lub ewentualnie niemowlęce) do nawet kilkuset złotych (czapki wykonywane ręcznie, na indywidualne zamówienie).

W dyscyplinie modowej dopuszczalna jest także nowobogacka awangarda (na przykład czapki z diamentami), wtenczas ceny dochodzą do kilkuset tysięcy złotych. Liczba czapek na lato jest o wiele mniejsza, niż ilość zimowych okryć głowy. Z jakiej przyczyny? Ponieważ lato nie kojarzy się z mrozami, śniegiem bądź jesiennym wiatrem. Lato to słońce, wysoka temperatura i żar lejący się z nieba. Oczywiście też latem czapki są potrzebne, ale ich konstrukcja jest całkiem inna.